HarmonyCentrum decor5
Home

Klasická a športová masáž

Klasická masáž zbaví strachu a úzkosti, vyvolá pocit pokoja, radosti a sebadôvery, uvolní energiu zadržovanú vplyvom stresu a prílišného fyzického i psychického vypätia.
Masáž podporuje vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, sekréciu potných žliaz, normalizáciu kožného napätia, zlepšuje prekrvenie masírovanej oblasti, vstrebávanie opuchov či výronov, relaxuje (podľa zamerania hmatov), zlepšuje výživu tkaniva a zmierňuje bolesť. Reflexne a zmenou prekrvenia masáž ovplyvňuje aj ďalšie vzdialené orgány a má celkové účinky na organizmus, ktoré môžu byť celkovo upokojujúce alebo povzbudzujúce. Klasická masáž je doplnkovou liečbou tam, kde je nutné uvolniť stuhnuté svaly, ošetriť bolestivé kontraktúry. Napomáha i odbúraniu odpadových látok, urýchľuje liečenie po zraneniach a podporuje zotavenie z chorôb.
Pacienti s ochoreniami chrbtice, predovšetkým krčného alebo bedrového úseku by však mali vhodnosť klasickej masáže konzultovať so svojím lekárom, lebo v niektorých prípadoch je klasická masáž považovaná za nevhodnú až kontraindikovanú.

Športová masáž je špecifický druh klasickej masáže. Tento typ masáže je prevedený vo vyššom tempe a s väčšou intenzitou tlaku i frekvencie jednotlivých ťahov. Vhodná je hlavne po nadmernom zaťažení.