HarmonyCentrum decor5
HomeMasážeReflexná masáž

Reflexná masáž

Reflexná masáž je masáž reflexných bodov, tzv. receptorov. Sú to citlivé miesta, ktoré sú spojené s ostatnými časťami ľudského tela a orgánmi. Cez ne prúdi energia, ktorá sa môže prerušené alebo zablokovaná tzv. blokádami. Telo prestane byť v harmónii (rovnováhe) a prichádzajú väčšie či menšie zdravotné problémy.
Reflexná masáž je založená na princípoch reflexov, ktoré sú uložené v rukách a nohách, a sú spojené s každým orgánom, žľazou, respektíve s každou časťou tela. Je to forma špeciálnej reflexnej terapie, pri ktorej sa liečebný zásah vykonáva predovšetkým cestou nervových spojov a zakončení v oblasti zvolených reflexných oblúkov. Ide o manuálny liečebný zásah na povrchu tela, a to v miestach ochorením vyvolaných reflexných zmien.

Reflexná masáž je aplikovaná bez použitia oleja, s cieľom odstrániť chorobné zmeny na koži a v tkanivách. Pôsobí na nervový systém, ktorý je hlavným riadiacim systémom v organizme človeka.
Pri masáži dráždime receptory a to sa prenáša dostredivými dráhami do mozgu. Odtiaľ vychádzajú spätné reakcie do kože a podkožia, svalov a orgánov, čím dochádza k ich lepšiemu prekrveniu.

Masáž má veľmi pozitívny účinok na funkčné poruchy prekrvenia, najmä pri migrenóznych bolestiach, ale i pri ďalších poruchách prekrvenia.
Masáž sa vykonáva v dvoch základných polohách: v ľahu na bruchu a v sede.