HarmonyCentrum decor5
HomeMasážeBankovanie

Bankovanie - masáž bankami

Bankovanie je účinná masážna a liečebná technika, pri ktorej dochádza k intenzívnemu prekrveniu masírovanej časti. Nahriata banka sa priloží k pokožke, čím sa vytvorí podtlak. Podtlakom vsaje banka do seba časť kože aj s podkožím. Červené krvinky preniknú do priestoru, malý výron krvi aj lymfy zvýši cirkuláiu krvi a prívod kyslíku do okolia. Nastane reakcia organizmu a aktivácia životných procesov nielen priamo na mieste prisatia banky a v priamom okolí, ale aj na zodpovedajúcom vnútornom orgáne.

Vplyvom nesprávneho držania tela, chôdze, sedenia, ale i po úraze alebo napríklad po pôrode sa môže v svale na určitom mieste vytvoriť tzv. gelosa, ktorá po určitom čase začne ovplyvňovať aj orgán, v ktorého zóne sa nachádza. Platí to aj naopak, teda ak má klient chorý niektorý vnútorný orgán, na príslušnom mieste na chrbte alebo pri zodpovedajúcom stavci sa objaví po čase bolestivá spazma alebo iná zmena. Pomocou tejto metódy je možné tieto problémy odstrániť.

Bankovať sa nesmú pacienti s hemofíliou, krehkými cievami, tehotné ženy, ženy so silnou menštruáciou, pacienti s leukémiou a nádorovými ochoreniami, vysokou horúčkou, veľmi vysokým tlakom a podobne.

Pri tejto technike dochádza k popraskaniu drobných cievok, čo krátkobo zanechána na pokožke okrúhle stopy, charakteristické pre túto masáž.