HarmonyCentrum decor5
HomeMasážeBreussova masáž

Breussova masáž

Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurných bodov a chrbtice, ktorá uvoľňuje tlak na platničky, uvoľňuje napäté svaly i šľachy. Zvyčajne sa robieva ako doplnok k Dornovej metóde, ale je vhodná aj samostatne pri bolestiach chrbtice, pri závažnejších stavoch, aj pri klasickej alebo inej masáži zameranej na chrbticu.

Táto technika regeneruje platničky a uľavuje od bolesti, nabíja chrbticu novou jemnou energiou. Na masáž sa používa olej z ľubovníka bodkovaného, ktorý je veľmi vyživujúci nielen pre platničky chrbtice ale i pre všetky kĺby. Pri masáži vtierame masážny olej špeciálnymi hmatmi opakovane do okolia stavcov.

Účinok Breussovovej masáže spočíva v tom, že sa pri nej uvoľnia medzistavcové platničky bez toho, aby pri tom klient pociťoval akúkoľvek bolesť. Pri tejto masáži sa môžu dostať do pôvodnej polohy jemne vybočené stavce, v niektorých prípadoch je dokonca možné aj bezbolestné navrátenie vychýlených medzistavcových platničiek v hrudnej alebo bedrovej oblasti.

Ďalším dôležitým zdravotným benefitom je pretiahnutie celej chrbtice, uvoľnenie napnutého svalstva či iných blokov a zároveň sa účinne stimuluje meridián močového mechúra.