HarmonyCentrum decor5
HomeMasážeBalinézska masáž

Balinézska masáž

Balinézska masáž je jedna z foriem tradičnej indonézskej masáže. Pochádza z ostrova Bali a zahŕňa kombináciu viacerých techník; vrátane masáže, akupresúry, reflexnej terapie, aromaterapie vrámci jedinej terapie. Techniky balinézskej masáže sú jemné a umožňujú klientovi relaxovať a cítiť sa uvoľnene. Tento typ masáže tiež pomôže uvoľniť svaly a zmierniť bolesť. Často je spájaná s Ayurvédskou masážou - indickou holistickou medicínou, ktorá kladie dôraz na uvedenie tela do rovnováhy. Balinézska masáž kombinuje vplyvy rôznych kultúr, vrátane Číny a Indie.

Jedným z hlavných cieľov balijskej masáži je uvoľnený stav mysle. Táto masáž zahŕňa kĺzanie, hnietenie, hladenie a pod. Masér aplikuje počas masáže na telo aromatické oleje, prípadne aj horúce kamene. Pre uvoľnenie klienta a jeho mysle terapeut masíruje alebo naťahuje pokožku na podporu cirkulácie krvi, kyslíka a energie v tele. Balinézska masáž je forma dôkladnej masáže určenej pre takmer každý sval v tele. Masér(ka) používa rôzne techniky, vrátane akupresúry; t.j. tlakové body, tlak vyvíjaný dlaňami a štandardné masážne techniky.

Hoci táto masáž patrí medzi jemné masáže, kúpeľná verzia tejto masáže môže byť ešte miernejšia a zameraná najmä na relaxáciu.