HarmonyCentrum decor5
HomeMasážeČínska masáž

Tradičná čínska masáž

Prvé zmienky o čínskych masážnych technikách sú straršie ako 5000 rokov. Kým obyvatelia tzv. Západnej civilizácie si váčšinou pod masážou predstavia spôsob, ako relaxovať a zbaviť sa bolesti svalov a napätia, čínska tradičná medicína považuje masáže za silnú zdravotnícku techniku schopnú vyliečiť problémy nielen svalov, ale i celého tela - vrátane vnútorných orgánov.
Ak sa rozhodnete vyskúšať čínsku masáž u nás, môžete si vybrať z týchto ponúkaných techník:
 • Zhi Ya (指压) masáž - tiež známa ako akupresúra. Využíva akupunktúrne tlakové body, ale na rozdiel od akupunktúry to nezahŕňa prepichnutie kože ihlami. Stlačením týchto bodov sa podľa tradičnej čínskej medicíny stimuluje prúdenie krvi a sily čchi, čo umožňuje telu aby sa hojilo samo.
  Pri čínskej masáži Zhi Ya sa využíva celá škála tlakov vyvíjaných na  akupunktúrne tlakové body pre stláčanie, naťahovanie a hnietenie svalov. Zhi Ya je dobrá pre zmiernenie menších bolestí a takisto podporuje celkové zdravie klienta.
 • Tui Na (推拿) masáž - podobne ako Zhi Ya, Tui Na využíva tok energie "qi" v celom tele s využitím tlakových bodov akupunktúry. Využíva ručné techniky masáže tela, šliach a svalov, manipulačné techniky pre úpravu pohybového ústrojenstva a akupresúrne techniky, ktoré pomáhajú toku energie "qi". Tui Na je zameraná na špecifické problémy ako sú bolesti, podvrtnutia u pohybového ústrojenstva, ako aj vnútorných ochorení.
  Existuje viacero typov tejto masáže, medzi najznámejšie patria: Regeneračná Tui Na, Detská Tui Na, gynekologická Tui Na. Masáž Tui Na Vám pomôže zbaviť sa rôznych dlhotrvajúcich bolestí a problémov bez užitia liekov ako sú napríklad:
  * problémy so stolicou (zápcha),
  * problémy s prostatou,
  * poruchy spánku (nespavosť),
  * bolesti hlavy (migréna),
  * bolestivá menštruácia,
  * problémy dýchacích ciest (kašeľ) a nachladnutie,
  * bolesť v oblasti rebier (lat. corpus costae), a iné.
 • Masáž bankovaním - podrobne rozpísaná v ponuke Bankovanie. Masáž bankovaním je v Číne nazývaná 拔火罐.